Firmamız 1983 yılında İsmail Şaşmaz ve oğlu Behçet Şaşmaz tarafından Şaşmaz Tekstil Koll.Şti. adı ile kurulmuştur. İlk kurulduğu yıllarda hambez ve hampike imalatı gerçekleştirmiştir. İlk yıllarda dokuma fabrikası İzmir asfaltı üzerinde iken sonraki yıllarda hem kapasite arttırımı hem de daha planlı bir üretim tesisi kurmak için Denizli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 5000 m2 üzerine kurulu 2700 m2 kapalı alanı olan tesisine taşınmıştır. Firmamız 1996 yılında ünvan değişikliğine giderek Şaşmaz Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti. ünvanını almıştır.

İlerleyen yıllarda hambez ve hampike imalatının yanı sıra, ürettiği ürünleri paketlenip satışa sunulabilecek hale getirerek müşterilerinin beğenisine sunmuştur. Bu süreç içerisinde müşterilerine havuzlu pike takımları, emprime pike takımları ve çarşaf takımları gibi ürünler sunmuştur. 2011 yılında jakarlı havlu üretimine başlayarak müşterilerine pamuk havlu ve bambu havlu grupları satışlarına başlamıştır. Esas atılımını 2012 yılında Nazenin markası adı altında, pamuk saten nevresim takımı, dijital baskılı pamuk saten nevresim takımı, ranforce nevresim takımı, polycotton nevresim takımı ile vintage serisi nevresim takımı ve tasarım patentli bambu pike imalatı ile gerçekleştirmiştir.

Behçet Şaşmaz 1996 yılında babasından devraldığı bayrağı 2013 yılında evlatları Muhammet Şaşmaz ve İsmail Safa Şaşmaz’ a devretmiş, firmayı üçüncü kuşağa taşımıştır. Firmamız daima ürün gamını genişleterek, koleksiyonlarına yeni desenler ilave edip, yeniliklerini müşterilerimizin beğenisine sunmaya devam edecektir.